Nadchodzi matura – przygotuj się do niej odpowiednio

Każdego roku w maju uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych stają przed wyzwaniem i mierzą się z maturą, która jest jednym z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. Uczniowie zobligowani są do napisania matury z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytniego. Dodatkowo mogą wybrać dowolne przedmioty, które będą chcieli zrealizować na egzaminie w formie rozszerzonej. Są one najczęściej związane z planami na przyszłość i wybranymi kierunkami studiów. Seria “Teraz Matura” wydawnictwa Nowej Ery pomaga maturzystom w kompleksowym przygotowaniu do zbliżających się egzaminów.

Vademecum maturalne dla powtórzeń teoretycznych

Naukę do tak dużego egzaminu należy zacząć od powtórzenia wszelkich wiadomości teoretycznych. Repetytorium maturalne posiadają wiedzę, która podana jest “w pigułce”, ułatwiając jej przyswojenie i szybkie powtórki. Liczne schematy, grafiki i tabele wspierają zrozumienie złożonych procesów. Porównania i odnośniki pomagają zrozumieć informacje i spojrzeć na nie w szerszym kontekście. Ten etap przygotowań jest niezbędny, aby móc przejść dalej, do realizacji konkretnych zadań w arkuszach maturalnych. 

Arkusze maturalne jako kolejny krok

Jeśli etap powtórek teoretycznych będzie już opanowany, warto przejść do arkuszy maturalnych. Składają się z zestawów zadań, które zostały stworzone zgodnie z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Sposób budowy “arkuszy z serii Teraz matura” ułatwia zaznajomienie się z wyglądem właściwych arkuszy maturalnych. Arkusze umożliwiają również samodzielne kontrolowanie postępów, poprawności odpowiedzi oraz czasu realizacji zadań. 

“Tuż przed egzaminem” na sam koniec

Kiedy matura jest już za rogiem, warto skupić się na konkretnych i krótkich powtórkach. Seria “Tuż przed egzaminem” zawiera zwięzłe wiadomości, które łatwo jest powtórzyć dzięki tabelom i schematom. Wspiera powtórki typowych zadań maturalnych, a liczne linki i kody QR przekierowują do dodatkowych zadań i filmików, które są kolejnym ułatwieniem.